تبلیغات
تجربه های یک المپیاد زیستی دوره چهارده - من مرحله دو قبول نشدم!
 
تجربه های یک المپیاد زیستی دوره چهارده
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما المپیادی های عزیز

اوایل کار فکر می کردم که وقتی دارم المپیاد می خونم فقط باید علم زیست شناسی رو یاد بگیرم. اما انتهای کار فهمیدم که المپیاد هم فقط علم نیست، راه و روش دارد. مطالب این وبلاگ تجربه هایی است که من در این 2 سال فهمیده ام و امیدوارم که این کار باعث شود دانش آموزان هم اشتباه های من را تکرار نکنند و هم در سطح بالاتری به مطالعه المپیاد بپردازند. قطعا خیلی دردآور است که تفاوت در نتیجه ها تابع چیزی غیر از تلاش نباشد.
sharifa911@mums.ac.ir

اونایی که فکر می کنند اهداف این وبلاگ با افکارشون همخونی داره می تونند به هر نحوی که می تونند به گسترش اینجا کمک کنند. بعضی از زمینه های همکاری که الان به فکرم می رسه: پاسخ دهی به سوالات علمی و غیرعلمی، انتقال تجربه های آزاد، برنامه نویس وبلاگ و سایت، کمک های مالی برای طراحی سایت، ایده پردازی و اضافه کردن امکانات جدید و سایر چیزهایی که مطمئنم به ذهن خلاق شما خواهد رسید.
قبلا هم گفتم الان هم می گم، المپیادی بودن، مدال داشتن نیست. همه جوره مشتاق حضورتون هستم. حضور با اسم مستعار هم مانعی نداره.

مدیر وبلاگ : علی شریف
جمعه 19 تیر 1394 :: نویسنده : علی شریف
من مرحله دو قبول نشدم
کاش هیچوقت وارد المپیاد نمیشدم تا اینک اینطوری شکست بخورم
فکر اینک اول مهر همه ملت ازم میپرسن چی شد و باید ب همه چندین بار بگم نشد دیوونم میکنه
مردم مهم نیستن
خودم خیلی خیلی ناراحتم
کلی ارزو داشتم ک مدال المپیاد حتی برنز اخرش میتونست برام بر اورده کنه
ارزو هام دود شد رفت هوا
کاش میتونستم برم دوره
چقدر بهتر میشد اگه م 2 در میومدم
من خیلی تلاش کرده بودم
چه شبا ک بیدار نموندم
چقدر خستگی ک ب خاطر المپ نکشیدم
ده دقیقه خوابیدن بعضی وقتا ارزوم بود
چقدر ارزو میکردم قبول شم
ناراحتی مادرم از خودم خیلی بیشتر بود و این بیشترین چیزیه ک من رو عذاب میده
خیلی خیلی تلاش کردم و تقریبا مطمئن بودم ک قبول میشم
پارسال هم با اختلاف نیم درصد قبول نشدم
امیدوارم پارتی بازی ای نشده باشه
ک البته هر سال میشه متاسفانه
واقعا متاسفم
ب قول خودتون خیلی دردناکه که موفقیت تابع چیزی جز تلاش باشه
دو رشته ای بودن یکی از رنگی ترین ارزو هام بود
کاش میش زمان رو به عقب برگردوند

پاسخ در ادامه مطلب:


سلام

یه قدم برگرید عقب! اشکاتون رو پاک کنید و به خودتون نگاه کنید و به این چیزایی که می گم دقت کنید: 
1. شما کسی هستید که به این نتیجه رسیده که مردم براش کاری نمی کنن و باید خودش برای خودش تلاش کنه تا به چیزایی که دلش می خواد برسه ... این پیش زمینه ذهنی شما بوده که ممکنه بهش توجه نکرده باشید. همین موضوع به عنوان موتور محرکتون باقی می ماند. شما زودتر به این نتیجه رسیدید پس بیشتر می تونید ازش استفاده کنید. 
2. واقعا فهمیدید می شه مقدار زیادی درس خوند مقدار زیادی تلاش کرد و مقدار زیادی خستگی کشید تا به هدفش برسه. همین ظرفیت رو اگه بزاری تو مسیر کنکور خیلی زود به نتیجه خواهد رسید. اینو تجربه به کرات ثابت کرده. همین که قلق درس خوندن هر شخص میاد دستش کلی اونو از بقیه جلو میندازه
3. فردی که سخت ترین و پر نمره ترین درس کنکورشو کامل بلده. حتی با جزییاتش. فقط کافیه تست تمرین کنه تا بتونه در زمان خودش پاسخ بده. یعنی فقط یک دهم کارش مونده. همین آدم کلی وقت اضافه میاره که به درس های عقب موندش برسه. از یه کنکوری بپرسید که چقدر وقت برای زیست می زاره؟! پاسخش شما رو شگفت زده خواهد کرد.
4. یه سری مهارت هم در دست دارید. خودتون فکر کنید بهتر پیداش می کنید. اینا از اون جایی به دست اومده که قسمت بیشتری از وقتتون رو نسبت به بقیه به تلاش گماردید. اینها چیزی هستند که می ماند نه مدال المپیاد. اون مدال حداکثر تا سه سال کاربرد داره و بعد فراموش می شه. بدانید که چیزی که یه المپیادی رو تو دانشگاه متمایز می کنه مدالش و حکمش نیست. توانایی هاییه که داره. و اینها رو در مسیر المپیاد به دست آورده. دقت کنید مسیر. اونهایی که بیشتر تلاش کردند بیشتر از خصوصیت ها دارند. 
5.  کنکور مسیر همواری داره و میشه به خوبی جمعش کرد به شرطی که حداقل 9 ماه قبلش به فکر بیفتی. این شکست شما در مسیر اصلی مشکلی ایجاد نخواهد کرد و شما در دانشگاهی که می خواهید پذیرفته خواهید شد. بعد ها هم به این شرایط  و المپیادی بودنتان خواهید خندید.  به این فکر کنید که چه توانایی هایی در شما شکل گرفته است که به شما کمک خواهد کرد. نوجوانی وقت یاد گرفتن مهارت هاست تا در ادامه زندگی از آن استفاده کنید. قدر این مهارت ها را بدانید مخصوصا مهارت شکست پذیری و ایستادن دوباره. این مهارت از هر مهارتی مهم تر است و بعدها ارزش آن را خواهید فهمید. به نظر من از مدال گرفتن هم مهم تره. بزرگتر شدید می فهمید 

پی نوشت: اینها رو هم در جریان باشید:
هر سه رتبه یک کنکور سال ما، دوستان المپیادی بودند که مدال گرفته بودند. این یعنی بعد از تابستان شروع کردند به کنکور خواندن
دانشگاه تهران برای پزشکی و بیوتکنولوژی و دانشگاه شریف برای مهندسی هایی مثل برق و مکانیک از قبول سهمیه مدال های نقره و برنز خودداری می کنند.
همه مزایای المپیاد برای رتبه های زیر 100 کنکور هم هست. تعدادی هم برای زیر 500 کنکور. مثلا دو رشته درس خوندن برای زیر 500 هم امکان پذیره.

و سخن آخر:
خودتون رو باور داشته باشید. متنو دوباره بخونید به مادرتون هم نشون بدید. بلند شید با لبانی خندان به زندگی نگاه کنید. زندگی همین است که پیش روی شماست. پستی و بلندی، خوب و بد. مهم این است که فهمیدید نقش اول زندگی تان هستید و این برای همه عمرتان کافیست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 21 خرداد 1397 08:14 ق.ظ
سلام!!!!
من داشتم فیزیو میخوندم یهو اسم شما رو اخر یکی از جزوه های دکتر خاجوی دیدم!بعد گفتم علی شریف عه چه اشناس بعد یادم اوند ک عههه ما کلی سال وبلاگ شمارو دنبال میکردیم چقد امید میگرفتیم!!
من بودم ک سال ۹۴ این متنو نوشته بودمو الان واااقعاا از صمیم قلب با حرفاتون موافقم!:))))نتیجه تلاشایی ک تو المپ کشیدم واقعا همممششش رو دیدم و هیج کودوم از تلاشام ذره ای بی نتیجه نموند♡
و خیلی خوشحالم و از خیلی چیزا راضیم:)))
خلاصه ک مرسی از همه کمک هایی ک بهمون کردید واقعا ممنون
اگه ی موقه ای کسی ک تو موقعیت اون موقه ی من بوده این پیامو میبینه ازش میخوام امیدوار باشه و بدونه هر تلاشی ک میکنه نتیجه ش رو میبینه هر کتابی ک میخونه هر ساعتی ک تو سایتای مختلف دنبال یادگرفتن چیز جدیده هیچکودوم نتیجه دادنش ب نتیجه المپیاد نیییستت!!
بازم ممنون از وبلاگتون♡

سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 05:24 ب.ظ
اینم از دوره 19، با وجود اینکه در مورد قبول شدن یا نشدنم نظری ندارم؛ ولی راضیم. دلیلشم نمی دونم! تنها چیزی که می تونم در مورد این 2 سال المپیاد خوندن بگم اینه که خوش گذشت. راستش بنظرم المپیاد جز چیزایه که ثابت می کنه درس خوندن لذت بخشه. واقعا حس خوبی به آدم دست می ده وقتی ویور، برن، رست، استرایر، voet (مخصوصا voet )و... می خونه! حالا هرچی می خواد بشه، اگه قبولم نشم به اندازه ی کافی بهم خوش گذشته. دیگه بقیش با خداست.

تکیه بر تقوی و دانش در طریقت کافریست
راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش
علی شریف
جمعه 30 بهمن 1394 09:48 ب.ظ
آهان
ببخشید آقای شریف کامل نخوندم
دوشنبه 26 بهمن 1394 11:35 ب.ظ
ی سوال؟!
شما مگه نگفتین برنز دوره چهارده دارین؟! این پست چی میگه پس؟؟
علی شریفمتن پست، نظری بود که یکی از بازدید کنندگان در این وبلاگ گذاشته بودند. در ادامه مطلب پاسخی که من دادم رو نوشتم
پنجشنبه 22 بهمن 1394 05:56 ب.ظ
سلام
من کلاس هشتم هستم برای المپیاد زیست شروع به خوندن کتاب های کمپبل کردم همه از من انتظار دارن که رتبه بیارم مخصوصا دبیرا چون پرچم داری زیست و شیمی وفیزیک مدرسم ولی ریاضیم در سطح متوسطه و همین معدلم رو پایین میاره به نظر شما با این وضع امیدی دارم؟ممنون وبلاگتون عالیه
علی شریفهمیشه به همه می شه امید داشت. شما هم می تونی موفق باشی پس نگرانش نباش.
هیچ چیز درست نشدنی نیست. شما تلاشت رو روی ریاضی مضاعف کن انشاالله اون هم درست می شه.
دوشنبه 16 آذر 1394 08:51 ب.ظ
اقای شریف میشه راهنمایی کنید من المپیاد میخونم کلاس نهمی هستم عاااشق زیست شناسی الانم دارم رو کتاب بیولوژی گیاهی کمپل کار میکنم به نظرتون چطوری بخونم
علی شریف: سلام
سوال شما خیلی کلیه. این وبلاگ سراسر نکته هایی است که می تونی ازش استفاده کنی. چیز جدیدی الان به ذهنم نمی رسه
دوشنبه 27 مهر 1394 08:30 ق.ظ
سلام دوستان
قدر این آقای شریفو حسابی بدونین؛ ایشون دقیقا میدونن شما تو المپیاد چیکاره این...
منم یه موقع بود که دقیقا با عنوان این پست همزاد پنداری میکردم...
ولی ناامید نشدم و برای کنکور تلاش کردم و الان دانشجوی پزشکیم.... الحمدلله...
و الان میتونم ب جرات بگم...؛
با اینکه المپیاد باعث شد سال دوم و سوم سر کلاس نرم و معدل نهاییم کم بشه ولی...
« من چیز گرانبهاتری کسب کردم... »
و سعی میکنم تو المپیاد دانشگاه شرکت کنم و این دفعه دگ واقعا بشم «خانوم مدال طلای جهانی» ^_^
علی شریف
اگه دفعه بعدی وجود داشت که به وبلاگ سرزدید خوشحال می شیم بیشتر از تجربیاتتون استفاده کنیم.
شنبه 25 مهر 1394 01:54 ق.ظ
یک سال پیش همین حرفا رو میزد...کاملا آگاهم به حس این فرد....یادش بخیر...
واقعا یادش بخیر...
چقدر خوب ود...
باید بگم فرق بچه هایی ک واقعا المپیادی میشه با بقیه اینه که زودتر با زندگی اشنا میشن...با اصل زندگی..با این آشنا مشین ه چطور زندگی کنن...اینکه میشه خیلی زحمت کشید و نرسید...ولی در اخر پیروز بود...پیروزی واقعی ینی اینکه از راهی رفنی لذت برده باشی و هیچوقت نگی ای کاش... بپه ها اپه این حرفا رو یخونین باید بگم اگر واقعا عاشق زیست هستین...راه المپیادو ادامه بدین...وقتی اخرین شانستون ینی مرحله ئو سال سو رو امتحان کنید صرف نظر از نتیجه به بلوغ متفاوتی میرسین...دید نو به ذره دره ی زندگی و حس اغنایی ک میگه اگه هزار بار ب گذشته برگردم بازم اون راهو انتخاب میکنم....من الان دانشجوی پزشکی ام...ث خیلیا خیلی زحمت المپیادو کشیدم..با اینکه قبول نشدم ولی الانم میگم اگه برگردمو بازم بدونم قبول نمیشم ولی المپیادو انتخاب میکنم...سرد نشین...اداه بدین
علی شریف
دوشنبه 13 مهر 1394 11:08 ب.ظ
2 یا 1 کتاب تست برای هر درسی در هر پایه منظورم بوده
دوشنبه 13 مهر 1394 11:06 ب.ظ
هدف دار
دوشنبه 13 مهر 1394 11:01 ب.ظ
تازه فقط همین نیست . همه به من می گن تو باید واسه المپیاد کلا مدرسه نیام ولی من نمی تونم پل های پشت سرم رو خراب کنم چون ممکنه درنیام . من اگر واسه کنکور بخونم واسه هر درسی در هر پایه 2 کتاب تست رو می زنم اما اگر المپیاد رو خوب و عرف دار بخونم این میزان به 2 یا کمتر از 1 کتاب تست در هر سال می شه . معلم ها هم از بس تاکید رو کنکور دارن به من استرس وارد می کنن .
راستی من الآن سال دومم . تا الآن کمپبل 12356 رو خوندم . ژنتیک و حل مسئله ی ساسان امینی هم 4 صفحه اش بیشتر نمونده . 5 آزمون مرحله اول رو هم حل کردم با درصد گرفتن . به نظرتون ادامه بدم . چی کار کنم ؟ خیلی ذهنم درگیر و مغشوش شده حتما جوابم رو بدید. ببخشید طولانی شد.
دوشنبه 13 مهر 1394 10:53 ب.ظ
سلا آقای شریف من خیلی ناراحتم و با وجود این که اصلا دوست ندارم المپیاد رو رها کنم اما دلسرد شدم . من تو اهواز زندگی می کنم . یکی از بچه های مدرسه مون به اسم و فامیل مریم یوسفی اصل نقره 1 شد با وجود این که همه می گفتن طلا می شه . مادرش می گفت مریم در روز فقط سه ساعت می خوابید و با وجود این که اصلا مدرسه نمیومد همیشه شاگرد اول بود .از سوم راهنمایی هم شروع کرد و فقط خودش بود خودش نه این که مثل بعضی ها کلی استاد داشته باشه . اتفاقا اسمش رو زدن برای طلا تا چند روز هم طلا بود گفته بودن برگه ها با دقت صحیح شدن طلاها همین هان اما با اعتراض به دختر تهرانی خیلی راحت طلا رو ازش گرفتن ( اساسی حال خودشو و خانواده رو بعد از طلای 100 گرفتن ) وقتی می بینم سرنوشت یکی مثل اون بعد از این همه زحمت این شد کاملا مشخصه که اون جا هیچکس دوست نداره من طلا بگیرم . همه دوست دارن همه طلاها به بچه های شهرهای بالا برسه . واقعا براشون متاسفم .
چهارشنبه 1 مهر 1394 08:41 ق.ظ
سلام
برو بچه جان درستو قشنگ بخون!
من خودم شاگرد آقای شریف بودم و المپیاد مرحله دوم قبول نشدم و الان چند نر دیگه تو کلاس مثل من و شرایط منو داشتن که همگی شاگرد آقای شریف بودیم
الان سه چهار نفریم که داریم سال دوم کنکور میخونیم
دلیلشم اینه که ناامید شده بودیم که ما قبول شدیم و معدلمونو خراب کردیم و از خیلی ها عقبیم...
وگرنه کنکور اب خوردنه
حالا سختی های بسیار زیادی طی این دو سه سال اخیر کشیدم ولی اینو فهمیدم که هیچ وقت دیر نیست و بعد از شکست باید برای اینده تلاش کرد و از خاکستر شکست گل زیبای موفقیت میروید!!!
شما هم احساساتی نشو باید از کوه سخت تر باشی تا به هر چی میخوای برسی
مثل کوه پا فشاری کن
به گذشته ات هم فکر نکن
من المپیادی های زیادی رو هم دیدم که بعد از الممپیادوخراب کردن امتحان نهایی تونستن رتبه بسیار خوبی تو کنکور کسب کنن
علی شریفسلام
خیلی ممنون حسین آقا
خیلی زیباست که به این اندیشه های متعالی می رسید. باور کنید بسیار از دوستانی که در دانشگاه در کنار من هستند هنوز به این درک از زندگی نرسیده اند.
جمعه 27 شهریور 1394 10:25 ق.ظ
سلام.در ادامه توضیحات بسیار عالی اقای شریف خوبه که اضافه کنم راه های دیگه ای هم برای دورشته خوندن در دانشگاه وجود داره،تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر در دانشگاه محل تحصیلتون در اینده(که ان شا الله بهترین دانشگاه ممکن باشه)جزو استعداد های درخشان دانشگاه باشید،میتونید دو رشته بخونید...یکی از راه هایی که میتونید جزو استعداد های درخشان بشین غیر از رتبه زیر 500 اوردن،اینه که دو ترم پشت سر هم معدلتون بالای 17 باشه.(البته راه های دیگه هم وجود داره.)فکر نمیکنم معدل بالای 17 اوردن برای دانش اموزای تلاشگری مثل شما کار سختی باشه.پس نگران نباشین و زود قضاوت نکنید.مطمین باشین در هر کاری حتما صلاحی وجود داره.با توکل بر خدا ان شا الله به هدف های ولاتری میرسین،فقط دست از تلاش برندارید.
انسان ها هرگز شکست نمیخورند،بلکه تلاششون رو متوقف میکنند
علی شریفممنون خانم پورولی.

جمله آخرتون واقعا زیبا بود. آفرین

مشتاقانه منتظر حضور و همکاری بیشتر شما در این وبلاگ هستیم.
شنبه 21 شهریور 1394 12:50 ب.ظ
واسه المپیادی ها هیچوقت شکستی وجود نداره... مطمئنا اثراتشو در آینده میبینید... اون نحوه ی درس خوندنو هنر تنظیم وقت و برنامه ریزی و خودساختگی تو رده های بالاتر بازم به کارتون میاد...
امیدوارم هیچوقت دیگه طعم شکستو نچشید (که البته اینکه شکست بخوریدو بتونید دوباره شروع کنید خودش یه موفقیت بزرگه)... پیروز و سربلند باشید
علی شریفبسیار عالی
پنجشنبه 19 شهریور 1394 04:27 ب.ظ
سلام امروز که این پستون و نظرای بقیه رو خوندم تصمیم گرفتم المپیاد بزارم کنار چون من در مقابل این همه ادمیی که سخت درس میخونن هیچی نیستم ممنون اقای شریف از راهنمایی هاتون در این یکسال ولی فکر میکنم اگه منم مرحله دوی سال سومم رو قبول نشم و نرم دوره مثل این دوستمون میشم و نه تنها ضربه ی بدی به خودم بلکه به خانواااادم وارد میشهولی نمی تونم المپیاد ترک کنم پس هرچقدرم برام سخت باشه و یا شایدم برام بد تموم شه هستم

برای چیزی که هرگز نداشتی باید کاری بکنی که هرگز انجام نداده ای
کلا ادم خوددرگیریم
اقای شریف گایتون رو شروع کردم بخوندن وتا فصل 8 پیش رفتم و لینجرم تا 6 قبل انزیم دارم میخونم و....
ممنون از امیدواری و راهنمایی هاتون
جمعه 23 مرداد 1394 09:13 ب.ظ
سلام آقای شریف
خواهش می کنم حتما جوابم رو بدین . من از دوره های اول مرحله اول المپیاد شروع به حل آزمون ها کردم . تقریبا 30 فصل از کمپبل رو خوندم و الآن هم تابستون سال اول به دوم هستم . بعد از حل آزمون با نمره منفی به خودم نمره می دم اما بعضی وقت ها جدا نا امید می شم چون به نظرم یه آدم المپیادی هم سن من باید یک سوم تا نصف آزمون رو با نمره منفی حل کرده باشه اما من ...
علی شریفسلام
به نظر میاد انتظارتون از خودتون بالاست. به درس خوندنتون ادامه بدید و ادامه فصل ها رو بخونید. انشاالله بهتر خواهد شد.
سه شنبه 20 مرداد 1394 11:10 ب.ظ
سلام آقای شریف
ببخشید من فصل فناوری زیست شناسی کمپبل رو درست متوجه نمی شم . می خواستم بدونم حالا که دارم براش وقت می ذارم اصلا این فصل مهمه؟ چون تا حالا ازش سوالی تو آزمون های المپیاد ندیدم .
یه مساله ی دیگه هم اینه که وقتی من کمپبل رو می خونم بعد از چند ماه اگه دوباره یه درس رو نگاه کنم انگار همه چیز یادم رفته . کمپبل رو چه طور مرور کنم ؟ آخه حجمش زیاده و واسه کتاب های دیگه هم باید وقت بذارم.
سه شنبه 20 مرداد 1394 11:10 ب.ظ
سلام آقای شریف
ببخشید من فصل فناوری زیست شناسی کمپبل رو درست متوجه نمی شم . می خواستم بدونم حالا که دارم براش وقت می ذارم اصلا این فصل مهمه؟ چون تا حالا ازش سوالی تو آزمون های المپیاد ندیدم .
یه مساله ی دیگه هم اینه که وقتی من کمپبل رو می خونم بعد از چند ماه اگه دوباره یه درس رو نگاه کنم انگار همه چیز یادم رفته . کمپبل رو چه طور مرور کنم ؟ آخه حجمش زیاده و واسه کتاب های دیگه هم باید وقت بذارم.
مریم یوسفی اصل: فصل نسبتا مهمیه اتفاقا سوال هم اومده. اگه نفهمیدین از یه دبیر کمک بگیرید یا اینترنت !
موقعی که میخونید خلاصه نویسی و نکته نویسی داشته باشید بعد اونارو مرور کنید یا از پاورپوینت های کمپبل استفاده کنید
چهارشنبه 14 مرداد 1394 07:50 ب.ظ
یه چیزی که من خیلی اینجا میخونم اینه که شما میگین وقتی کمپبل رو بلد شدی ...
چجوری میشه کمپبل رو بلد شد؟اخه هم حجمش زیاده و هم سخته.بلد شدن یعنی تسلط کامل؟
مریم یوسفی اصل: مرور مرور مرور
جمعه 9 مرداد 1394 04:56 ب.ظ
من طعنه نمیزنم خود منم باهوشم کسای دیگه هم همین طور چون تو در نیومدی لزومی نداره باهوش نباشیشاید بی دقتی کردی در ضمن شرایط من با تو فرق میکنه!
جمعه 9 مرداد 1394 04:50 ب.ظ
ببخشید نمی خواستم بگم شما باهوش نیستید همه با هوشن و سعی نکردم ب کسی طعنه بزنم لطفا از موضوع اصلی منحرف نشو سوالم مهمه
پنجشنبه 8 مرداد 1394 03:17 ب.ظ
اگه با هوش بودی میفمیدی اون فصلا رو
مگه ما ک قبول نشدیم با هوش نبودیم؟مگه استادا بهمون ازین حرفای قشنگ قشنگ کم میزدن؟
من خودم کل گایتون رو بدون هیچ استادی کاملا مسلط شدم طوری ک خط اول رو میگفتن تا اخر صفحه رو حفظی میخوندم و میتونستم تا صبح شرح و بسطش بدم... اما قبول نشدم.
چهارشنبه 7 مرداد 1394 02:06 ب.ظ
آقای شریف سلام!خواهش میکنم شعار ندید و واقعیت رو بگید!
1.من قسمتی از فصل 12 و 13 کتاب گایتون ک مرتبط با الکتروکاردیوگرام قلب هست رو متوجه نمیشم.البته ی بار خخوندمش.و نمیدونم چطوری نقطه ی jرو تو الکتروکاردیوگرام رسم کنم!
چی کار کنم؟در ضمن من اولم میرم دوم دبیرستان! خواهشن کمکم کن!
2.در ضمن همه میگن روش خوندن باید المپیادی باشه خوب المپیادی خوندن ینی چجوری؟
3.من دارم تموم کتاب ها رو با هم میخونم و موازی هم ک کمپبل تا اوایل مهر تموم میشه و ژنتیکم هم تموم شده و... ب نظرتون میتونم قبول شم!
استاد هام میگن تو میتونی چون باهوشی ولی من میترسم
لطفا کمکم کن!
چهارشنبه 7 مرداد 1394 02:06 ب.ظ
من همونیم ک پست قبلی رو گذاشتم
همچنین یادگیری جریان ضایعه و رسم اون اصن مهمه آخه سوالات رو بررسی میکنم اصنمهم نیست. در ضمن حتما باید کل گایتون رو بخونیم؟
چهارشنبه 7 مرداد 1394 02:04 ب.ظ
آقای شریف سلام!خواهش میکنم شعار ندید و واقعیت رو بگید!
1.من قسمتی از فصل 12 و 13 کتاب گایتون ک مرتبط با الکتروکاردیوگرام قلب هست رو متوجه نمیشم.البته ی بار خخوندمش.و نمیدونم چطوری نقطه ی jرو تو الکتروکاردیوگرام رسم کنم!
چی کار کنم؟در ضمن من اولم میرم دوم دبیرستان! خواهشن کمکم کن!
2.در ضمن همه میگن روش خوندن باید المپیادی باشه خوب المپیادی خوندن ینی چجوری؟
3.من دارم تموم کتاب ها رو با هم میخونم و موازی هم ک کمپبل تا اوایل مهر تموم میشه و ژنتیکم هم تموم شده و... ب نظرتون میتونم قبول شم!
استاد هام میگن تو میتونی چون باهوشی ولی من میترسم
لطفا کمکم کن!
شنبه 3 مرداد 1394 09:00 ب.ظ
ممنون آقای شریف بابت جوابتون.
فقط دو تا سوال داشتم.
من یک کتاب گرفتم برای بیوشیمی که مخلوطی از چند کتاب معروف برای بیوشمی است (لنینجر-راون-گرت-هارپر و استرایر )و یک کتاب چکیده ی فیزیولوژی گایتون هم تهیه کردم.می خواستم بدونم این کتابا خوبن یا بهتر بود یک بیوشیمی واحد (مثلا فقط لنینجر ) و سری کامل گایتون رو می گرفتم ؟
و اینکه این کتابای بیو شیمی و فیزیولوژی و اکولوژی و غیره مطلق فقط برای مرحله اول جواب می دن یابرای مرحله ی دوم هم کافین؟
شنبه 3 مرداد 1394 03:18 ب.ظ
سلام خسته نباشید.ببخشید ثابت دی الکتریک چیه؟
پنجشنبه 1 مرداد 1394 07:19 ب.ظ
ببخشید گفتید رتبه های زیر 500 هم میتونن دو تا رشته بخونن منظورتون 500کشوره یا 500 منطقه؟
مرسی که جواب میدید
علی شریف500 کشوری
پنجشنبه 1 مرداد 1394 03:18 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید.
آقای شریف من اول دبیرستان رو تموم کردم و سال دیگه میرم دوم.من به خاطر
یک سری مشکلات نمی تونم در کلاس های المپیاد زیست مدرسه شرکت کنم اما تصمیم گرفتم تنهایی توی خونه منابع مرحله اول و دوم رو بخونم به خاطر همین نگرانم که چون دارم تنهایی درسارو می خونم نتونم موفق شوم.نظر شما چیه؟به نظرتون تنهایی هم می شه به هدفی که داشت رسید و مباحث رو یاد گرفت ؟
علی شریف: منم مثل شما تنهایی خوندم. و از معلم ها فقط برای رفع اشکال استفاده کردم. شما هم می تونید البته باید در نظر داشته باشید که نسبت به بقیه باید خیلی خیلی بیشتر زحمت بکشید چون چیزی که در کلاس خیلی زود یاد می گیرید در خانه کمی طول خواهد کشیید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :